11.11.2017

Chata u Jasanu

Informace

Chata je situována v malebném prostředí Beskyd v obci Komorní Lhotka. Přímo z chaty můžete podnikat výlety do okolí. Ať již pěšky, na kole či autem. Kousek autem od chaty je i vodní nádrž Žermanice, kde se můžete vykoupat.


Jedná se o horskou chatu. Pokud očekáváte větší komfort a jste nároční zákazníci, chata zřejmě nebude tím pravým místem pro Vás. Samotná chata má malý okolní pozemek, ale většinou to nebývá problém, protože děti si mohou hrát i mimo pozemek a většina lidí tráví čas zkoumáním okolí. Vstup do chaty je po příkrém svahu, stejně tak do ložnice je přístup po skládacívh schodech, takže chata není vhodná pro osoby s omezením pohybu.  Parkoviště jsou k dispozici 2-3. Dvě auta za sebou před garáží a třetí na svahu pod chatou. Chata je rozdělena na dvě poloviny, k dispozici máte celou polovinu se samostatným vchodem.

Váš vchod se nachází na zadní straně chaty (na druhé straně než vrata od garáže).

V přízemí se nachází vstupní chodba a záchod. Tato část chaty je nevytápěná. Můžete si zde uschovat kola nebo lyže.

V prvním patře se nachází prostor, který je rozdělen na obývací pokoj, kuchyň a koupelnu se sprchovým koutem. V teplých měsících roku není potřeba topit, nicméně pokud by Vám byla zima, k dispozici jsou krbová kamna a dřevo.  Kuchyň je plně vybavená (nádobí, lednice, vařič, trouba, rychlovarná konvice) a je možné si během pobytu něco uvařit či upéct. V obývacím pokoji je dostatek prostoru, aby tam usedlo 8 lidí ke stolu na společné trávení času. Gauč, který je rozkládací, slouží zároveň i na spaní pro 2 lidi. Přímo z obývacího pokoje je vstup na velkou terasu, kde si taktéž můžete sednout a vychutnávat přírodu. Na terase se nachází i malý gril. Prosíme ale o opatrnost při pohybu na terase, protože má gumový povrch.

Z prvního patra vedou skládací schody do podkrovní ložnice. Tento prostor je velmi často využíván i přes den dětmi, pro které je to nevšední zážitek. Jsou tam dvě velké matrace na každé straně, přičemž na jedné straně se vyspí pohodlně 2 dospělí a na  druhé straně pohodlně 3 děti.

Z terasy se můžete přímo kochat výhledem na hory nebo se projít po okolí a hltat krásy Beskyd v naší galerii. Doporučujeme udělat si některou z vycházek, ke které se můžete vydat přímo z chaty pěšky:  Chata Prášivá, chata na Kotaři, chata Ropička a další.

Na dobré jídlo si můžete zajít například do Koliby (cca 2km) nebo hotel Santis (1.7km). Také si můžete jídlo nechat dovézt z Grill baru.

Koupání je možné přímo v obci, a to u placeného koupaliště Restaurace Premier (cca 700m) nebo na vodní nádrži Žermanice (cca 13km).

Okolí

V okolí je možno využít mnoho způsobů trávení volného času

Cena

Cena je různá dle délky pobytu a sezóny. Bližší info naleznete na Megaubytko.

Rezervace

Rezervaci je možno provést buďto přímo na telefonu +420 777271697, emailem na ubytko@lipkavelopoli.eu nebo můžete použít i Booking nebo Megaubytko. Po dohodnutí termínu pošlete zálohu na č.ú. 2201474762 / 2010(FIO) s textem Vašeho příjmení.

Mapa

Klikněte zde mapu pro přechod na mapy.cz. Do navigace by mělo stačit:

„ev.č. 157, Komorní Lhotka“. Nebo“ev.č. 657, Komorní Lhotka“ (dle navigace). Nejlépe použít odkat výše nebo GPS 49.6498994N, 18.5246011E

Nezapomeňte na ev.č., protože pod číslem 157 naleznete jiný objekt!

Kouření je zakázáno ve všech prostorách chaty kromě terasy.

Galerie