27.4.2016

Sauna Lipka

Naše sauna se nachází v krásném podhůří Beskyd. Jedná se o typickou finskou saunu s venkovní i vnitřní ochlazovnou, proto je nejvíce vyhledávána zejména v zimním období. Našim cílem je Vaše spokojenost a možnost podpory zdraví. Nabízíme saunové cykly v délce 90 a 120 minut, které jsou k dispozici jen pro vaši skupinu osob, proto je nutná rezervace předem. Tedy, objednáte-li si telefonicky či online cyklus, dorazíte a můžete nerušeně relaxovat, protože celá sauna je k dispozici jen pro Vaši skupinu osob, se kterou dorazíte.  Ke zkvalitnění saunového cyklu používáme pouze přírodní esence.

Sauna je propojena s pohodárnou, což je malá restaurace, která Vám je během Vašeho cyklu (ale i předtím a potom) k dispozici. Můžete si objednat kvalitní nealkoholické nápoje, čepované pivo Bernard, kyšku, chleba s křenem či jiné domácí výrobky, které máme aktuálně k dispozici.

Pokud vyhledáváte romantiku, jste na správném místě. Máte možnost přijít ve dvou a vychutnat si klid romantické saunové lázně, v případě zájmu i s bylinkami. Nebo si můžete objednat terapeutické masáže a nechat svého partnera(ku) hýčkat.

Již staří Římané měli návštěvu lázní, jejichž součástí byla potírna za neoddělitelnou součást života střední a vyšší kasty a pro severské národy se potní lázeň stala životním stylem a součástí života. Na historii potních lázní je patrný posun v okruhu uživatelů, jimiž na počátku byli pouze vyvolení (vládcové a duchovní), až po dnešní širokou dostupnost, která odpovídá této nabídce.

Mnoho lidí dnes užívá potní lázeň k rituálnímu očišťování, jakožto i k detoxikačním účinkům. Saunování má blahodárný vliv na kůži a dýchací soustavu, prevenci různých onemocnění, vč. kardiovaskulárních chorob, a mnoho dalších účinků utužujících fyzickou a psychickou kondici. Je vynikající pro posilování imunitního systému jak pro děti, tak dospělé. Pokud si na pravidelné saunování navyknete, jen velmi neradi tento návyk opouštíte, jen velmi neradi přicházíte o pocit revitalizace, který vždy nastává po saunové lázni a dlouhodobě o utužené zdraví.